Şirket Maili'ninGmail Hesabına Kurulumu

Gmail hesaplarınıza sorunsuz bir şekilde e-posta kurulumu gerçekleştirmeniz için, "şirket maili'nin gmail'e kurulumu" başlıklı yazımızı yazdık.

Gmailinize giriş yapıyorsunuz

talya tasarım
Açılan ekran üzerinde Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi sekmesinde yer alan diğer hesaplardaki postayı kontrol et (POP3 kullanarak) alanındaki Sahip olduğunuz bir POP3 posta hesabı ekleyin bağlantısına tıklayınız.

talya tasarım
Eposta adresi alanına mail hesap adresinizi girerek Sonraki Adım butonuna tıklayınız.

talya tasarım

Daha sonra açılan ekranda Kullanıcı adı alanına mail adresinizi ve Şifre alanına şifrenizi yazınız. POP Sunucusu mail.siteadresiniz şeklinde olmalıdır. Örneğin; www.talyatasarim.com şeklinde alan adınız var ise POP Sunucusu alanına mail.talyatasarim.com olarak sunucu adresinizi girmelisiniz.


talya tasarım

Gelen posta sunucusu tanımlamasını gerçekleştirdikten sonra karşınıza gelen ekranda gmail üzerinden kullanmak istediğiniz mail adresi için Posta gönderimi yapmak istiyor iseniz Evet seçeneğini seçerek Sonraki Adım butonuna tıklayınız..

Gelen posta sunucusu ayarlarını yapınız

talya tasarım
Karşınıza gelen ekranda Ad bölümüne gönderdiğiniz maillerde gönderen olarak görüntülenmesini istediğiniz ismi yazınız ve Sonraki Adım butonuna tıklayınız.

talya tasarım
SMTP sunucusu mail .siteadresiniz şeklinde olmalıdır. port 587 seçilmeli, kullanıcı adına eklediğiniz mail adresi ve şiresi yazılmalıdır. TLS seçeneğini de işaretleyerek Hesap Ekle butonuna tıklayabilirsiniz.

talya tasarım
Doğrulama mailini görüntülediğinizde içerisindeki Onay kodunu ve Doğrulama bağlantısını aşağıdaki resimde belirtilen şekilde görebilirsiniz.

talya tasarım
Konu Başlıkları
talya tasarım

Şirket Maili'nin Telefon'a Kurulumu

talya tasarım

Outlook & Mail Kurulumu

talya tasarım

Şirket Maili'nin Gmail'e Kurulumu